Čo robiť v Prahe? Tip na výlet – Praha – Surf Arena

Čo robiť v Prahe? Praha ponúka množstvo možností čo vidieť, čo navštíviť ako sa zabaviť. Či sa do Prahy vyberiete na niekoľko dní, víkend alebo ňou len prechádzate, máte nespočetne možností zábavy.


 

My sme v Novembri cestou do Tropical Islandu strávili v Prahe jedno poobedie. Počasie nič moc, tak náš plánovaný výlet na Petřín sme zrušili. A hľadali niečo, kde sa decká zabavia a hlavne aspoň trošku „unavia“ pred ďalšou cestou.

 

Objavili sme Surf arénu. A poviem vám, pecková zábava to bola. Decká sa navyše unavili tak, že v aute hneď zaspali. 🙂

Čo to tá Surf aréna vlastne je?

Ide o interiérový surferský simulátor. Vyspelá technológia umožňuje zažiť pocity známe zo surfingu aj ďaleko od oceánu. Prúd vody je hnaný veľkou rýchlosťou po mäkkej podložke v dômyselne tvarovanom bazéne a umožňuje jazdu na špeciálnom doske.

 

 

Vyskúšať môžete jazdu na bruchu – to bolo najjednoduchšie.

 

Alebo si na dosku môžete kľaknúť. Tu už bolo treba trošku viac síl.

 

No a najodvážnejší môžu skúsiť aj jazdu postojačky.

 

Surf aréna Praha – parádna zábava nie len pre deti.

Zasurfovať si sem môžu prísť deti aj dospelí. Nevadí ani ak ste úplný začiatočník a o surfovaní nič neviete. Najprv absolvujete mini školenie ako bude surfovanie prebiehať a potom sa ide na to.

 

S inštruktorom, ktorý vám všetko ukáže a pomôže vám.

 

Čo budete potrebovať.

V Surf aréne je dobré dopredu si rezervovať miesto na presný čas. Počet surferov je obmedzený.

Nepotrebujete takmer nič. Všetko potrebné dostanete priamo na mieste. Požičajú vám neoprén aj prkno. Samozrejme je dobré si priniesť plavky, prezúvky a uterák.

Celé to trvá cca 2 hodiny a aj keď sa to môže zdať málo, na konci už budete taký unavený, že budete radi, že idete do šatne. 🙂

 

V priestoroch Surf arény je aj kaviareň. Pohodlne sa usadíte, objednáte si kávičku a zmrzlinu či koláčik a môžete pozorovať ako ostatní jazdia.

 

Veľmi fajn je tento priestor hlavne ak máte aj menšie deti, ktoré ešte jazdiť nemôžu. Naša malá sa bavila pozeraním na surferov celé dve hodiny.

 

 

 

Tip na parkovanie:

Pri Surf aréne je síce parkovisko, ale ak idete karavanom, odporúčam zaparkovať pred neďalekým nákupným centrom. Peši je to cca 1-2 min.

 

Boli ste v Prahe a máte tiež zaujímavé miesto ktoré sa oplatí navštíviť? Podeľte sa s nami v komente.

 


Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku


 

Hodnotenie článku
Žiadne hodnotenia

Hodnotenie článku