Kemp v Chorvátsku, ostrov Krk – Baška, Camping Zablace

Kemp Zablace, Baška ostrov Krk, Chorvátsko


Do kemp v Baške je našim obľúbeným miestom už pár rokov. Po príjazde lete 2017 sme to tu ale „nespoznali.“ Kemp je vynovený, zmodernizovaný.

 

 

Pri vstupe okrem novej recepcie pribudlo „odstavné“ parkovisko, kde pohodlne zaparkujete karavan a idete si vybaviť formality. Taktiež tu môžete za poplatok 40kn stať po opustení kempu (checkout je do 12h), ak sa ešte chcete kúpať v mori, či sa ísť prejsť do mesta.

 

 

Ide o troj hviezdičkový kemp. Je umiestnený v južnej časti mesta Baška, pozdĺž  2 km dlhej mestskej pláži. Kemp sa skladá z „dvoch“ častí rozdelených cestou. Jedna je priamo pri mori (parcely sú o niečo drahšie). Druhá je za cestou cca 200m od pláže.

 

 

Rozloha kempu je cca 10 hektárov. Kapacita kempu je cca 1600 osôb. Prevádzková doba je v 4 – 9 mesiaci. Parcely majú viacero veľkostí. Parcely označené ako Comfort majú cca 70 a viac metrov. Parcely označené ako Comfort Mare a sú naozaj „takmer na pláži“. Prémiu Mare parcely sú priestrannejšie a drahšie, majú ale 100m2 a sú tiež v blízkosti mora.

 

 

 

Tento rok sme si pri druhej návšteve kempu na konci augusta vyskúšali aj „voľné státie“ nie na parcele ale na „zelenej ploche“, kde nemáte presne vyznačené hranice „vášho miesta.“ A  musím povedať že to bolo lepšie ako na parcele. Jednak táto zelená plocha bola v blízkosti sociálnych zariadení a tiež kúsok od mora. Parcely, ktoré boli v tom čase voľné boli na konci kempu a dosť ďaleko od pláže. Navyše, voľné plochy sú lacnejšie ako parcely.😉

 


ADRESA:

Put Zablaće 40, 51523, Baška, Chorvátsko
Telefón: +385 52 465 000

 


 

1. 🏕 Ubytovanie:

Parcely sú rozdelené podľa vzdialenosti od mora a „vybavenia.“ (viď mapu kempu na foto) Od toho závisí aj ich cena. (A samozrejme od sezóny.)

 • Prémiu Mare (hneď pri mori)
 • Comfort Mare
 • Comfort
 • Kemp

Na parcelách je elektrina aj voda. Na kempových miestach je tráva, aj keď v lete je dosť vyschnutá a miesta sú teda z časti „prašné“. (ale nie je to nič tragické, skôr to len konštatujem a už asi moc „porovnávam“, napr. v Holandsku, v kempe v Amsterdame, bola tráva taká krásne, že ste až mali obavu tam stúpiť… ani koberčeky nám nedovolili dať pred karavan, že to sa tu nesmie, aby sa tráva nezničila …)

 

Okrem parciel pre karavany, prívesy a stany sú v kempe nové bungalovy. Parcely sú rôzne, malé aj väčšie. Treba sa popozerať a vybrať si čo vám vyhovuje.

 

2. 🚿 Sociálne zariadenie:

Wc aj sprchy sú relatívne čisté. Záleží od času, večer v „špičke“ je to „horšie.“ Sú v cene. Teplá voda je bez obmedzenie. Akurát medzi 18 a 20h bývajú na sprchy rady. Cca 15-20 min. sme čakali. Sú tu aj samostatné detské wc a sprchy, vrátane prebalovacích pultov a vaničky pre najmenších.

 

Bez problémov umyjete riady, vynesiete wc aj operiete. Za žetón v hodnote 50 kn, v cene je už aj prášok. Ak potrebujete sušičku, treba kúpiť ďalší žetón. (zoženiete ich na recepcii)

3. 🍽 Jedlo:

Bary a reštaurácie sú aj priamo na pláži a samozrejme v mestečku.Sú tu potraviny, síce o niečo drahšie ako vo vnútrozemí, ale bez problémov nakúpite všetko potrebné. Ak sa nechcete stravovať v reštauráciách, navaríte si v karavane a nemusíte ani nosiť so sebou veľké zásoby z domu.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Ak sa vám nechce variť nemusíte. Stačí si vybrať počas prechádzky. Je tu niekoľko reštaurácií s morskými potvorkami aj s domácou kuchyňou, či talianskou klasikou. Zmrzlinární, pizza, palacinky, fritule (naše dieťa č.2 má na nich „závislosť“ podľa mňa celý pobyt v Baške „žije“ len na nich), wafle, varená kukurica, či pražené rybičky… Tie sme si veľmi obľúbili. Jeden stánok s nimi nájdete úplne na konci promenády – stojí za to prejsť sa až na koniec.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

vyprážané malé rybičky v stánku na konci promenády sa rozhodne oplatí ísť ochutnať

 

Ak sa rozhodnete pre reštauráciu, priamo pri tobogáne je jedna, ktorá sa nám osvedčila. Môžete v nej sedieť aj v plavkách. Majú detské stoličky. Jedálny lístok vo viacerých jazykoch – aj v češtine. Porcie boli veľké a jedlo dobré. Akurát záchody neboli nič moc a radšej sme sa prešli do tých v kempe.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

bazén zdarma, v reštaurácii priamo na pláži /vy obedujete a deti sa kúpu/

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Počas celé dňa môžete na pláži vidieť predajcov kukurice, donatov, fritúl…. Nemusíte sa ani pohnúť z lehátka a od hladu neumriete 🙂

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Nájdete tu niekoľko stánkov s čerstvým ovocím, ktoré sú otvorené do neskorej noci. Rovnako zmrzlinárne, cukrárne aj pekárne zatvárajú mnohé až okolo polnoci.

Ráno pekárne otvárajú skoro už okolo 7 hod. dostanete čerstvé pečivo, kroasanty aj náš obľúbený burek. (syrový aj mäsový, fakt výborné, určite vyskúšajte)

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Zmrzliny sa tu nevieme dojesť. Deti by kľudne jedli len celý deň zmrzlinu. Porcie veľké, ceny ako u nás.

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

4. 💃🏻 Zábava a program:

Pri kempe je promenáda, kt. ide do mesta. Obchody, reštaurácie a atrakcie pre deti. Oproti recepcii sú nové obchodíky, nájdete tu pekáreň, zelovoc, oblečenie aj hračky. Je tu aj informačná kancelárie, kde vám poradia čo všetko môžete v Baške a okolí navštíviť.

Kúsok od kempu je detské zábavné centrum. Je tu za poplatok niekoľko atrakcií ako skákací hrad, trampolíny, autíčka…. Je tu aj minigolf.

 

5. 🏖 Pláž,more, bazény:

More je kúsok od kempu, v podstate priamo nadväzuje na pláž. Nie je problém kedykoľvek počas dňa ísť do kempu a vrátiť sa späť na pláž. Pláž je kamienková, more čisté.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Drobné jemné kamienky skoro ako piesok. Modré teplé more.Vstup do mora je pozvoľný, vhodný aj pre malé deti. Pláž je v celku udržiavaná, aj keď nie vždy je to ideálne. Nájdete tu aj sprchy so „sladkou“ vodou.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Môžete stavať jazierka a najmenší sa zabavia s hračkami na piesok. (Ak ste zabudli zabaliť, určite zoženiete na promenáde v stánkoch )

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Krásny výhľad na hory pred vami. Vo vode sa zabavia malý aj veľký. Ak máte šťastie, zažijete aj „veľké vlny“. Úplná paráda v tej plytkej vode.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Možnosť prenajať lehátka aj slnečníky.  Na pláži si za lehátko zaplatíte 25 kuna na deň. Za slnečník s dvoma lehátkami 70 kuna. Požičanie šľapadla vás bude stáť 50 kuna. Päť minút skákania na trampolíne stojí 10 kuna. (ceny v rôznych častiach pláže sa môžu líšiť )

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Decká sa môžu zabaviť na tobogánoch či trampolínach. Pre „akčnejšie typy“ je tu požičovňa vodných skútrov a tiež sa môžete nechať „ťahať na padáku za loďkou“. Menším bude určite stačiť požičanie vodného šľapadla. Zaujímavou atrakciou je aj malá červená ponorka s priesvitným dnom.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Ak si chcete zaskákať do hlbšieho mora stačí doplávať k niektorej z množsvta plošín s rebríkom.

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

 

6. 💶 Ceny:

Cenník je na foto. (z leta 2017) Ceny sa skladajú z ceny parcely a plus k tomu cena za osoby. Deti do 3 rokov sú zdarma. Za zvieratá sa tiež dopláca. V cene je aj vstup do bazénu, ktorý sa nachádza k blízkom hotely.

 

 

 

7. 🐶 Zvieratá:

Psy majú do kempu vstup povolený. Za zvieratá sa platí – viď cenník. Je tu aj pláž pre psov, kde sa môžu voľne kúpať.

 chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

 

8. Ostatné vybavenie kempu:

V kempe sú detské ihriská aj ihrisko na plážový volejbal. Bankomat je pri recepcii. V celom kempe je free wifi. (ale nefunguje moc dobre..)

9. 📝 Ako kemp vidím ja:

Mám tento kemp rada. Nepatrí k najlacnejším ani k najlepšie vybaveným, ale má svoju atmosféru. Je to kľudný, rodinný kemp. Nám sa tu páčilo a určite sa vrátime znovu.

Za mňa veľmi príjemný kemp so všetkým čo k letnej dovolenke potrebujete. Žiaden 5 hviezdičkový luxus napriek tomu výborný kemp. Cena dobrá. Vybavenie na úrovni. (Áno nie je to tu ako v mnohých talianskych kempoch, žiadny animátori, kolotoče a iné „vymoženosti“, ale zas úprimne, nechýba mi to tu. „Cirkusu“ mám doma po celý rok viac než dosť.)

Tu si vždy oddýchnem. Decká to tu za ten čas už poznajú (boli sme v tomto kempe už tuším 6 alebo 7 krát za tie 3 roky). Vedia kde čo a ako. Kemp nie je „obrovský“, nestratia sa. Napriek tomu je to dosť priestranný kemp.

Ak prídete v noci a je miesto dá sa zostať aj na parkovisku pred kempom s tým že sa ubytujete ráno. Ale odporúčam ísť sa opýtať na recepciu a dohodnúť sa.

Sú tu miesta pre stany aj pre karavany. Ak máte šťastie chytíte miesto v „prvej rade“ priamo na pláži. Dokonca sa nám na pár nocí podarilo dostať takéto „luxusné miesto“ v auguste, v plnej sezóne bez rezervácie.

Sociálne zariadenia sú tu udržiavané a čisté. Majú detské sprchy aj wc. Nájdete tu aj miestnosť s detskou vaničkou. Voda ide teplá, bez časového obmedzenia. Je tu aj chemické wc. SPRCHY A WC JE UŽ V ZÁKLADNOM POPLATKU ZA KEMP. Možno sa to niekomu bude zdať „smiešne“ ale verte že toto nie je napríklad v Čechách a na Slovensku (ani teda v niektorých kempoch v EU)  „bežné“. Zaplatíte za kemp a ešte aj za „každú“ sprchu či umytie riadu. Poväčšine vám ešte aj „stopujú presne vymedzený čas.“ Neskutočne otravné a nepohodlné najmä ak máte deti.

 

 


ZHRNUTIE – KEMP ZABLACE, BAŠKA
 • miesta pre stany aj pre karavany
 • mobilné domčeky
 • môžete na prenajatom mieste grilovať
 • psy sú povolené za poplatok, je tu aj „špeciálna pláž pre psov“ kde sa môžu volne kúpať (na „bežnej“ pláži medzi turistami to nie je dovolené)
 • obchody
 • reštaurácie, bary, kaviarne všetko takmer v „nulovej“ vzdialenosti
 • ihriská
 • wc a sprchy
 • zvlášť wc a sprchy pre deti
 • špeciálne sociálne zariadenia pre invalidov
 • chemické wc
 • možnosť vypustiť odpadovú vodu z karavanu
 • el. prípojka priamo na parcelách (treba mať. špeciáln….. )
 • voda priamo na parcelách (treba mať.hadicu)
 • free wifi
 • slnečníky, lehátka a tobogány (všetko za poplatok)
 • pračka a sušička (za poplatok)

viac o tom ako v Baške vyzerá nájdete TU

 

Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku


Hodnotenie článku
5/5 (1)

Hodnotenie článku