Chorvátsko – Baška – tlačenice, horúčavy a teplé pivo, ale aj tak naše top miesto na letnú dovolenku.

Chorvátsko milujeme a od kedy sme „objavili“ Bašku na ostrove Krk, neviem si predstaviť leto bez aspoň pár dní na tomto mieste.


Sme „národ nespokojný“. Frfleme, keď je v januári zima a sneží (aj keď nesneží). Rovnako frfleme, keď je v lete teplo. No a ak náhodou cez prázdniny prší, to by ste ešte mali počuť tie naše povzdychy a frfotanie.

 chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Už viac ako desať rokov chodíme cez prázdniny do Chorvátska. Nič prevratné, nič nové. Napriek tomu, že radi cestujeme a objavujeme nové veci, tak v tomto sme „konzervatívni“. Pre nás prázdniny = Chorvátsko. Zamilovali sme si to tam. Za tých desať rokov sme tam nenašli žiadne miesto, kde by nebolo super.

Kým bolo detí menej a boli menšie chodili sme do Tučepi. V júni. Počasie akurát. More už príjemné. Pivo ešte studené. Turistov nikde. Dovolenka značka ideál.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

Tučepi je v júni úžasné, akurátne počasie, príjemné more a na pláži takmer nikto.

 

Detí „trošku“ pribudlo. Začali chodiť do školy. Naše ideálne „mimoprázdninové chorvátske dovolenky“ boli preč.

 

Zmenil sa termín, vymenili sme apartmán v Tučepi za kempy kade tade ale nezmenilo sa to, že Chorvátsko proste milujeme.

Áno, cez prázdniny je na chorvátskych plážach plno. Koncentrácia turistov na meter štvorcový je šialená.  V tieni 40stupňov. Zmrzlina sa vám roztopí skôr ako prídete k lehátku. Pivo býva občas teplé. Už ráno o 8 si „nemáte kde deku položiť“. A možno práve presne pre všetky tieto veci sa tam každý rok vraciame. Užiť si letnú dovolenku ako sa patrí. So všetkým čo k tomu patrí. A potom si cez rok vychutnávať také tie víkendy, keď sa vyberiete do kempu a tam nikde nikto.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk
Pred 3 rokmi sme „objavili“ Bašku.

A v priebehu pár dní sa z nej stala naša top dovolenková destinácia.  Keď u nás doma položíte otázku, kam by ste chceli k moru ísť? Jednoznačná odpoveď je do Bašky. Hneď. Kľudne aj teraz za 5 min odchádzame.

Z Bratislavy to máte kúsok. Necelých 700 kilometrov. Autom ste tam za 5 hodín. Karavanom je to o niečo dlhšie, ale zas nie o moc, za 7,5 hodiny sta kúpete v mori. Cesta v celku príjemná. Skoro stále idete po diaľnici.  Ak nechytíte nejakú „šialenú kolónu“ naozaj dobrá cesta.

Prvé roky sme v Baške boli ubytovaní v apartmánoch. Nájdete ich tam dosť. Nikdy sme si žiaden nerezervovali. Vždy to bolo – prídeme a uvidíme, niečo si tam nájdeme. A našli sme.

V 2015 sme boli prvý krát v kempe s karavanom. Naša prvá testovacia dovolenka či ten karavan je „niečo pre nás“. Zatiaľ len požičaný z požičovne. Miesta sme si pre istotu rezervovali dopredu na 14 dní. Naša prvá a myslím, že aj posledná rezervácia. Po týždni sme sa chceli presunúť inam a nastal problém. Máte rezervované, musíte uhradiť celých 14 dní… Nakoniec sme ich síce „ukecali“, ale už sme aspoň poučení a nič nerezervujeme dopredu.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

naša prvá karavanová dovolenka v Baške ešte s požičaným karavanom

 

 

Ak radi športujete nájdete tu tenisové kurty, futbalové ihrisko, minigolf, basketbalové ihrisko. Nechýba ani ihrisko na plážový volejbal. V kempe sa môžu deti bicyklovať, či jazdiť na skejtoch.

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

Teplé letné večeri.

Aj večer je tu čo robiť. Môžete si sadnúť do kaviarne, či reštaurácie na pláži a pozerať západ slnka. (To ale musíte nechať deti doma…:)) Nájdete tu nočné bary aj diskotéku.

Vybrať sa môžete do mesta na promenádu. Tu nájdete „milión stánkov so všetkým čo si len viete predstaviť. Plavky, plutvy, oblečenie, hračky, elektronika, suveníry… prechod s deťmi býva „veľmi zaujímavý“.Tetovacie „štúdio“ a iné atrakcie samozrejme ani tu nechýbajú.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

V centre, asi v strede promenády, sú väčšie potraviny (tu mávajú aj čerstvé mäso a ryby) a pri nich nájdete aj bankomat. Zameniť eurá za kuny sa dá vo viacerých zmenárňach v meste.

Pri kempe je aj „zábavné centrum pre deti“. Môžete hrať minigolf, jazdiť na autíčkach, bágrovať alebo sa nechať zavrieť do obrovskej nafukovacej gule.  (to môžu aj dospelý, je v tom ale príšerne teplo…)

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Alebo sa môžete vybrať na pláž. Podvečer tu takmer nikto nie je . Donesiete si jedlo. Pozeráte na vodu. Hádžete kamienky. Celkom príjemne strávený večer pre celú rodinu.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

Prechádzka po kempe môže byť tiež príjemne strávený večer. Môžete si popozerať napríklad rôzne zaujímavé karavany, či sa zahrať na ihriskách.

 

chorvatkso baska kemp zablace ostrov krk

 

 

Kemp Zablace v Baške – kompletné info o kempe nájdete v člátnku TU


 

Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku

Hodnotenie článku
Žiadne hodnotenia

Hodnotenie článku