Akvapark a kemp Sarvár – naše naj miesto – cesta č. 3+4+13 – 2015/2016

Sarvár – mestečko s akvaparkom a kempom len 130 km od Bratislavy.


Pri prvej ceste do malého, ale veľmi príjemného mestečka Sárvár, sme ani len netušili, že sa z tohto akvaparku stane naša najnavštevovanejšia destinácia.

Okrem samostatných výjazdov do mesta Sárvár, sme skoro každú našu dlhšiu cestu končili v tomto akvaparku. Alebo, ak sme išli „okolo“, vždy sme sa tu aspoň na pól dňa zastavili.  Z Bratislavy je to necelých 130 km.

 

Cenovo dostupný akvapark s množstvom atrakcií v zime aj lete, príjemný,  čistý kemp  a blízke mestečko s kompletnou vybavenosťou, sú ideálnym miestom pre rodinu s deťmi.

 

Kemp je menší ale plne vybavený.

Môžete v ňom urobiť potrebnú údržbu karavanu, ako vypustiť odpadovú vodu, chemické wc , dopustiť vodu a umyť auto. Je otvorený celoročne.

Pozor, v čase obednej pauzy od 12 do 14:30 h je kemp zatvorený a nie je možné autom do neho prísť ani odísť. Ak prídete po 22 h, kemp je síce pre vjazd zatvorený, ale môžete bez poplatku parkovať na veľkom parkovisku pred ním.

 

 

 

 

Jednotlivé parcely majú elektrickú prípojku a prívod vody. Nájdete tu čisté wc, aj sprchy s teplou vodou. Kuchynka so šporákom a možnosť použiť za poplatok práčku. Okrem miest pre karavany a stany, sú v kempe aj chatky s apartmánmi.

 

Akvapark je už  cene kempu.

Pri vnútorných, hlavne detských bazénoch je dosť plno,  ak chcete lehátko priamo pri detskom bazéne, treba si privstať. Ale ak vám nevadí byť o trošku ďalej, nejaké to miestečko nájdete počas celého dňa.

 

 

 

V bazénoch pre najmenších je kopec atrakcií ako vodné striekačky, šmykľavky, vodný kolotoč. Väčšie decká sa vyblbnú na toboganoch. Akvapark ponúka aj plavecký bazén a termálne bazény.

 

 

Vonkajšia časť akvaparku je naozaj veľká a ponúka zábavu na celý deň.

Voľné trávnaté plochy, bazény detské aj plavecké,  rôzne tobogany a šmykľavky. Nájdete tu detské ihriská s preliezačkami, pláž s pieskom, futbalové a volejbalové ihrisko. Kopec reštaurácií a stánkov s občerstvením. (Langoše tu robia naozaj úúúúúžasné.)

 

 

 

 

Počas celého roku je k dispozícii aj reštaurácia vo vnútri. Ponúka dobrý výber a veľké porcie :). Nevýhodou je, že v čase obeda sa tu tvoria dosť veľké rady. Ak máte chuť len na „niečo mále“, vo vnútri je aj cukráreň a bar,  kde dostanete kávu, alko aj nealko a zmrzlinu. (Odporúčame dať si krémeše mňam)

 

 

Rodiny s menšími deťmi určite ocenia miestnosť priamo pri detských bazénoch, kde môžete dieťatko nadojčiť alebo nakŕmiť. Je tu prebalovacia miestnosť s pultíkom, kuchynka s umývadlom a mikrovlnou rúrou a tiež miestnosť na zohriatie a vysušenie.

 

 

 

Ak navštívite Sárvár v decembri, odporúčam prechádzku na Vianočné trhy, ktoré sú v centre mesta. Je to cca 15 minút chôdze od kempu.

V akvaparku je možné objednať si aj Silvestrovský pobyt s programom. Aj keď naši chlapci zaspali ešte pred polnocou, silvestrovské atrakcie ako napríklad bazén plný peny si naplno užili.

 

 

 


 

Užitočná rada č. 1 – v reštaurácii  vo vnútri zaplatíte aj platobnou kartou, ináč v areály poväčšine len v hotovosti v HUF, bankomat je priamo pri hlavnom vstupe vonku, treba si vybrať peniaze pred vstupom do akvaparku

 

Užitočná rada č. 2 – aj vo vnútri akvaparku sa môžete pohybovať s kočíkom, odporúčam hlavne v zime zobrať si handričku na utretie koliesok kočíka

 

Bonusom je naozaj dobrá cena. V cene kempingu je totiž aj vstup do akvaparku stým, že môžete z a do areálu kúpaliska vstupovať koľko krát za deň chcete.  (Ako príklad :  my sme 2+3 deti (zatiaľ) čo je spolu 57 euro aj  s kempom aj s kúpaním… pre porovnanie celodenný vstup do  Tatralandie nás stál 55e bez ubytovania

 


 

Info o kempe nájdete aj tu http://www.thermalcamping.com/

 


Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku


 

5 (100%) 1 vote
5/5 (1)

Hodnotenie článku