Kemp u Vikinga

Kemp u Vikinga – vodácke táborisko a reštaurácia.


Kemp u Vikinga je našou stálicou.

 

„K Vikingovi“ jazdíme už roky. Pred tým, než sme mali karavan a vlastne ešte predtým, než boli deti. Najprv to bola „čisto pánska jazda“. S pribúdajúcimi rokmi a deťmi sa z toho stal rodinný začiatok letnej prázdninovej sezóny.

 

Kemp u Vikinga je veľká trávnatá plocha s drevenými chatkami, miestom pre stany, s požičovňou lodí a reštauráciou s klasickou českou kuchyňou.

 

kemp u vikinga vltava splav

 

V kempe sú sociálne zariadenia a sprchy. Nie je to žiaden luxus, no na druhej strane musím povedať, že za tie roky sa to tu veľmi zlepšilo čo sa soc. zariadení týka.

Noci sú tu rušné. Veľa veselých vodákov, gitary, spev, zábava, opekačky do rána. Ale zas, deti sú po celom dni také unavené, že nebol problém so spaním. Absolútnou peckou je tu pravá česká kuchyňa. Na tú sa tešíme každý rok snáď ešte viac ako na splav Vltavy.

„Svíčková, výpečky, rajská….“ Veľké porcie a veľmi dobré ceny. (tie ceny sú v CZK nie v Euro 🙂 ) Čapované pivo a limonáda ako „kedysi“. Novinkou je pivo z tanku ktoré chutilo aj babám.

 

kemp u vikinga vltava splav

kemp u vikinga vltava splav

 

 

Ráno pred odchodom na lode si dáte na raňajky čerstvé rožky a „míchaná vajíčka“ alebo „koblihu“ …. parádny začiatok dňa…

 

kemp u vikinga vltava splav

kemp u vikinga vltava splav

 

Splavovať sa dá priamo z kempu.

Buď si vyberiete trasu od kempu dolu do Krumlova, (treba si zabezpečiť odvoz priamo v kempe, aby pre vás potom prišli do Krumlova autobusom a odviezli vás aj s loďami späť do kempu) alebo sa môžete nechať ráno vyviezť napríklad „K Veverkám“ a splavujete do kempu.

 

kemp u vikinga vltava splav

 

Cestou na Vltave je množstvo príležitostí na zastavenie a „malé občerstvenie“, či už v kempoch pozdĺž rieky, alebo priamo na vode v plávajúcich baroch. (Ale pozor netreba to preháňať, aby vaša plavba neskončila skôr ako začne 🙂 )

 

kemp u vikinga vltava splav

 

Aj keď voda nebýva „divoká“, určite nezabudnite na vesty.

Dobré je mať aj šiltovku, natrieť sa krémom na opaľovanie a zobrať si čistú vodu. V sudoch nezabudnite na suché oblečenie, uteráky a pršiplášte. (Snáď nebol rok aby nám na vode nepršalo). Pre „fajnovejších“ je dobré mať v sude aj náhradné suché topánky – v rafte počas cesty si tie na nohách určite zamočíte.

 

kemp u vikinga vltava splav

kemp u vikinga vltava splav

 

„Povinnou výbavou“ by mala byť nepremokavá kapsička na krk, do ktorej dáte doklady, peniaze a mobil.

 

kemp u vikinga vltava splav

 

Splav „z vrchu smerom do kempu Viking“ je taký pomalší, pohodovejší, ale zas viac sa napádlujete. Ak máte malé deti, ktoré ešte neraftovali odporúčam začať s touto trasou. Trasa „dolu od Vikinga“ je trošku akčnejšia a to vďaka „jezom“ ktorých je tu hneď niekoľko. Naše deti ich majú radi volajú ich šmykľavky a najradšej by boli keby ich tu bolo aspoň sto. Ak máte „bojazlivejšie“ deti či také ktoré neobsedia je lepšie pred jezom vystúpiť z raftu a prejsť popri ňom peši.

 

kemp u vikinga vltava splav

 

Cestou sa môžete zastaviť na obed v Českom Krumlove. (tu sa vám zídu suché boty a oblečenie). Rafty zaparkujete pod hradom po pravej strane a ani nie za minútku ste v centre mesta. Do cieľovej stanice je to z Krumlova už len naozaj kúsok. Do 20 minút ste v cieli a už len čakáte na autobus, ktorý vás zoberie do kempu.

 


ZHRNUTIE:


– skôr pre stany než karavany, nedá sa tu pripojiť na elektrinu ani vodu, s našim obytným autom sme ale 2-3 dni sebestační aj bez pripojenia, tak to nie je problém

– dá sa ubytovať aj v chatkách

– Wc a sprchy (sprchy sú za poplatok, treba si za 20czk kúpiť žetón, 1 žetón je na 5min)

– reštaurácia s hotovkami: sviečková 99CZK, rajská 93CZK , vypečky 93CZK, ovocné knedlíky 95CZK, veľké porcie, dobre jedlo

– čapujú tu pivo z tanku 🍻

– priamo v kempe požičovňa raftov

– možnosť opekať na pripravených ohniskách, trošku problém s drevom, buď si doveziete, alebo kúpite na mieste, v lesoch v okoli nič moc

– obchod tu nie je, ale na „recepcii“ kúpite veci ako mydlo, pastu, kefku, nejaký ten suvenír… v reštaurácii môžete kúpiť malinovky, kekse, chipsy a ráno počas raňajok aj rožky, chleba, maslo, lekvár

– občas je tu viac hluku, nie je to zrovna „rodinný kemp“, kopec veselých mladých vodákov 😉

– ceny karavan 60czk, dospelá osoba 70czk, dieťa do 15r 35czk, stan 50cz

Kemp Viking nie je žiaden „luxus,“ ale je tu super atmosféra. 👍

 


Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku


 

Hodnotenie článku
Žiadne hodnotenia

Hodnotenie článku