Safari Kemp a Zoo Dvůr Králové / CZ – cesta č. 8 – 5/2016

 Dvůr Králové – Safari Kemp a ZOO. Perfekte strávený víkend plný zábavy.


 

Dvůr Králové sa nachádza cca 400km od Bratislavy. Cesta nie je úplne ideálna nakoľko sa nejde celý čas po diaľnici ale stojí to za to.

 

Vyrazili sme z domu v  podvečer, prvú noc prespali pred kempom na parkovisku, nakoľko sme na miesto dorazili až pred polnocou, aj vďaka zastávke na „retro hamburger“ ale o tom v inom článku :). Išli sme „len tak“ bez rezervácie. Karavanom to nie je problém, ale ak by ste chceli bývať v bungalovoch, alebo stanovať, odporúčam si radšej miesto rezervovať.  napríklad cez ich webové stránky.

 

kepm dvur kralove zoo

 

Ráno sme sa vybrali s chlapcami prepátrať celý Safari kemp.

V kempe sú priamo umiestnené zvieratká. Nemusíte sa báť, sú pekne za ohradou a vy ich môžete s deťmi pozorovať. Pri ohradách sú lavičky a stoly, vezmete deti kávičku a máte na hodinu kľud. 🙂

 

kepm dvur kralove zoo

 

Info o kempe.

Bola som veľmi milo prekvapená čistotou aj službami. Udržiavané trávnaté plochy na stanovanie, prenosné ohniská zdarma na kempovacom mieste. Pre karavanistov pripojenie na elektriku a vodu na každej parcele. V celom areály je zdarma wifi… (áno viem toto by nemalo byť  „dôležité“ ale poteší…). V kempe sú čisté toalety a sprchy.  Trošku mi chýbali sprchy pre deti a prebaľovacie pulty pre bábätká. (už som asi rozmaznaná zo zahraničných kempov, kde to je bežná súčasť kempu). Nevadí poradili sme si a najmenšia členka posádky sa vykúpala takto:

 

dvur kralove kempovanie s detmi

 

Priamo v kempe si  môžete  aj v prípade potreby oprať a vysušiť  bielizeň. (žetón stojí 40 CZK a zakúpite ho na recepcii) V areály je(tú chlapci aj otestovali  🙂 ) a detské ihrisko.

 

kepm dvur kralove zoo

kepm dvur kralove zoo

 

Vyskúšali sme aj jazdu na detských jeepoch ktoré sa dajú zapožičať na recepcii kempu.  (zabavili sa decká aj my sme si to užili 🙂 )

 

kepm dvur kralove zoo

 

 

S kempom priamo susedí  ZOO.

 

Vstupné pre rodinu na celý deň bolo 660 CZK. Ak ste ubytovaní v kempe môžete vchádzať a vychádzať do Zoo koľko krát za deň chcete. (veľmi praktické, hlavne ak máte deti, ktoré napr.  po obede spia, alebo si varíte jedlo sami). Celá Zoo je na rovine a je plná stromov a trávnatej plochy. Bez problémov zvládnete s kočíkom a viacerými deťmi celý deň. Krásne a zaujímavé pavilóny so zvieratkami zaujali hlavne starších. Na niektorých miestach je možnosť zvieratká aj chytať.

 

kemp zoo dvur kralove cestovanie s detmi

 

kemp zoo dvur kralove cestovanie s detmi

kepm dvur kralove zoo

 

V Zoo nájdete suprové ihrisko s reštauráciou. Varia fajn  klasickú českú kuchyňu. (porcie sa nám zdali také menšie, ale boli chutné). Je tu aj lanový park a môžete sa povoziť štýlový safari autobusom alebo jeepom.

 

 

kemp zoo dvur kralove cestovanie s detmi

 

Dobre vedieť – ak ste ubytovaní v kempe (stan, bungalova alebo karavan) aspoň na 2 noci, máte na dva dni vstupenky do Zoo zdarma resp. sú v cene ubytovania.

Za nás dostáva tento kemp 5 hviezdičiek. Určite sa ešte na toto miesto vrátime.

 

kemp zoo dvur kralove cestovanie s detmi

 


Foto Mária Čermák, www.nafotky.sk

Karavanom na cestách – aj s deťmi sa dá cestovať a kempovať – Instagram KARAVAN FAMILY.

Sledujte nás na facebooku


 

Hodnotenie článku
Žiadne hodnotenia

Hodnotenie článku